Český Rudolec 3.12.2011

Mikuláš

Sobota 3. 12. 2011 po dvouměsíční soutěžní přestávce vyrážíme na naší letošní dvacátou soutěž do Českého Rudolce. Ve zbrojnici se scházíme již v devět hodin, pořadatelé dali začátek na 10:30, aby se stihlo odběhat ještě za světla. Nevíme, co nás zde může čekat, protože do zdejších končin jsme se ještě nepodívali, ale podle seznamu zúčastněných družstev nás čekala spousta známých a vzhledem k blížícímu se vánočnímu času se dalo očekávat mnoho novoročních přípitků. Toto se později potvrdilo. Počasí naštěstí nebylo moc kalamitní, i když cesta v mlze a náledí okolo Heřmanče nasvědčovala něčemu jinému. Do Rudolce přijíždíme společně s Novou Vsí, od které si již skoro tradičně půjčujeme dva členy – strojníka a narážeče. Jeden strojník se nám společně s narážečem zasekl v práci, druhý sice dorazil s námi, ale vzhledem k tomu, že je ve zdravotní rekonvalescenci nebyl schopen nastoupit. Při čekání na nástup si dáváme svařáček, někteří i opakovaně a při nástupu zjišťujeme, že je zde velký počet soutěžních družstev. Počet se zastavuje na 45 mužských a 10 ženských. My jsme si naštěstí včas zamluvili sedmé startovní místo a na start tedy jdeme brzy. Start dobrý, menší zdržení vzadu. Někdo totiž zapomněl půjčenému strojníkovi vysvětlit některé fígle naší Máni. Výsledný čas 25,77 nebylo to, co jsme si přáli. Odcházíme ochutnat místní pivo, po dotazu jestli je to desítka nebo dvanáctka, zjišťujeme, že asi čtrnáctka. No my se jen tak něčeho nelekneme a po pár hltech hodnotíme slovy dobrý. Vzhledem k tomu, že se blíží oběd, zkoukneme místní nabídku jídla – knedlíčková polévka, řízek se salátem a guláš a někteří ji hned i využijeme. Po konci soutěže mužů se nacházíme na 27. místě ze 45. Děkujeme bohu, že náš nápad zapíjet každý posun v pořadí panáčkem jako v Heřmanči jsme neuskutečnili. Přece jen osmnáct panáku a ještě pár dalších i mimo soutěž by bylo asi na nás moc. Ještě soutěž žen a pak již přebíráme z rukou Mikuláše diplom za účast a s děvčaty z Rudolce odcházíme na panáčka. Většina družstev odjíždí domů, zůstávají domácí, Lanšperk a my. Vypijeme pár panáčků, zapějeme pár popěvků a po půl osmé odjíždíme i my. Tak tedy vypadala naše letošní poslední soutěž.

Koš – Matěj Petrů

Savice – Petr Hlávka (SDH Nová Ves)

Strojník – Jan Kos (SDH Nová Ves)

Béčka – Jaroslav Matějka