Markvarec 1.10.2011

Další liga za námi

První říjnovou sobotu načínáme další, letošní rok už sedmý, soutěžní měsíc. Vyrážíme opět na nám neznámou půdu, do Markvarce, na soutěž zařazenou do Jihočeské hasičské ligy. Bohužel nejsme v kompletní sestavě, ale naštěstí naše partnerské družstvo z Nové Vsi jede tímto směrem také a tak si dva členy na místě půjčíme. Při příjezdu na místo se nám zdá, že zde není tolik týmů, ale po bližším průzkumu terénu zjišťujeme pravý opak. Je zde 27 mužských a 8 ženských družstev. A poněvadž někteří z nás jsou po oslavách z předešlého dne trochu více unaveni, tak sebevědomím neoplýváme a umístění v třetí desítce pro nás bude úspěchem. Dáváme si jedno vyprošťovací pivko a po nástupu si odcházíme vylosovat startovní pořadí, naštěstí jdeme na start  hned jako čtvrtí, takže nemusíme dlouho čekat. Start perfektní, i košař si dává snad osobní rekord, ale bohužel dnes si smůlu vybírá strojník, kterému se nedaří spojit druhý spoj na béčkách. Zabrzdí tím béčkaře a posléze i rozdělovač, a šokuje narážeče, který nemá kam vrazit savici. Hadice se nakonec daří natáhnout, naštěstí nám mašina, pravděpodobně od většiny přítomných saje a tak nakonec voda dopředu dorazí, ještě prostřik proudaře na pravém proudu, zřejmě je oslněn sluníčkem a výsledný čas – 40,54 nás odsouvá do třetí desítky, je tedy pravda že i kdybychom si dali osobní rekord tak jsme tam skončili taky. Takže nás to ani tak nemrzí. Zkoukneme útok Nové Vsi a přesouváme se blíže výčepu, potkáváme kamarády z Horního Meziříčka, kteří sice neběží, i když prý už to ve tři ráno na diskotéce málem domluvili, ale jsou přesto tady. Po šesti panáčkách zelený už je nám lépe. A nakonec ani nejsme poslední, ale 24 z 27. Sledujeme připravující se ženské týmy a je tedy se na co dívat. Než odstartují přesouváme se k základně, béčkař se umisťuje s foťákem na zem u kádě, aby měl co nejlepší výhled. Nějaké fotky se podaří, ale hlavně je trošku zlitý vodou z kádě. Při nástupu hlavně čekáme co vyhrajeme a překvapivě je to, pro letošní rok tradiční, pytel obilí. Snažíme se ho tedy s kluky ze Dvorců, kteří společně z holkama vyhráli dvě selata, vyměnit za salám, který vyhráli taky, aby měli ty prasata čím krmit, ale nedaří se. Největší šok máme z výhry holek Nové Vsi, které si za poslední místo přináší velkou krabici, v níž posléze najdou nespočítaně tužek, propisek, fixek a tak podobně. Po nástupu většina družstev odjíždí pryč, někteří i autobusem. My spolu s místními, Horním Meziříčkem a Jakubovem, který přemýšlí co udělat s výhrou – živou ovcí, zůstáváme. Přemýšlíme jestli jí zkusit vyměnit za flašku kořalky, ale po chvíli ovce nastupuje a odjíždí směrem na Třebíč. My učíme místní pít hasičskou pěst, zkoušíme s Meziříčkem pít decáky zelené a jako poslední odjíždíme zvečera domů. Teď nás čeká menší pauza a naše poslední, letošní jubilejní dvacátá soutěž, 3.12. v Českém Rudolci.

Koš - Matěj Petrů

Savice – Petr Hlávka (SDH Nová Ves)

Strojník – Radek Martínek

Béčka – Jaroslav Matějka